Vartojimo kredito sutartis: kaip gali būti pažeisti vartotojo interesai

Kartais vartojimo kredito sutartyse yra nurodoma, kad metai turi 360 dienų: dėl šios priežasties vartotojai moka didesnes vienos dienos palūkanų normas. Tuo tarpu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. sausio 25 d. nutarime Nr. 82  Dėl Bendros vartojimo kredito kainos metinės normos apskaičiavimo tvarkos 8.2 punkte nurodyta, jog apskaičiuojant bendrą vartojimo kredito normą turi būti laikomasi principo, jog metai turi 365 dienas arba 365,25 dienos, arba (keliamaisiais metais) 366 dienas, arba 52 savaites, arba 12 lygių mėnesių.

4 komentarai

  1. Zina

    Turiu mažą įmonę, esu smulkioji verslininkė. Nesuprantu, kodėl vartotoju yra nelaikomos smulkios įmonės. Vartotojai – fiziniai asmenys, kurie paima paskolą savo reikmėms, turi galimybę be teismo, nemokamai išspręsti kilusias problemas su banku, tuo tarpu smulkios įmonės – privalo bylinėtis teismuose. Mano nuomone, reikėtų nustatyti, kad vartotojais gali būti ir smulkios įmonės.

    Atsakyti
  2. alvydas

    Klęstint kredito išdavimui, buvo labai išpopuliarėję kredito patarėjai, kurie tėra tik tarpininkai tarp banko ir vartotojo. Kodėl nėra reglamentuota jų veikla?

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *