Vartojimo kredito išankstinio grąžinimo teisė

Vartotojas turi teisę grąžinti vartojimo kreditą anksčiau sutarto laiko. Tokiu atveju jis turi sumokėti iki kredito grąžinimo dienos priskaičiuotas palūkanas ir kitus mokesčius. Atsižvelgiant į tai, kad teisės aktai griežtai nenustato, kokie tie mokesčiai, todėl praktikoje atsiranda daug neaiškumų ir kartais piktnaudžiavimo iš banko pusės. Vartotojai turi teisę dėl šių mokesčių derėtis.

5 komentarai

 1. gene

  Vakar girdėjau tyrimo rezultatu komentara. Yra gedijamasi Lietuvoje ginti savo teises tarytum tai butu nusikaltimas koks nors. Dar daug truksta, kad butume aktyvus, pradetume deretis, reikalauti ir pan.

  Atsakyti
 2. arunas

  Nera taip lengva pasinaudoti sia teise, t.y. anksciau laiko grazinti kredita. Juk sutartyse yra numatomi visokie apribojimai. Verslininkams nera naudinga, kad vartotojai grazintu anksciau laiko, jie neteks tam tikros dalies pinigu.

  Atsakyti
 3. danute

  Reikia būti patiems aktyviems, o ne laukti, kol kas nors ką nors pasiūlys. Reikia daugiau informacijos, bet prieinamos paprastiems žmonėms.

  Atsakyti
 4. dalia

  Tai dažnai būna problema, nes išspręsti šį klausimą labai sunku. Sutartyje būna įrašyta, kad mokesčiai tokie ir tokie, neisivaizduoju kaip galima derėtis.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *