Vartojimo kreditas: informacija prieš pasirašant sutartį

cons_creditVartojimo kreditas paprastai suteikiamas baldams bei buitinei technikai įsigyti, buto remontui atlikti bei pan. Vartotojui prieš pasirašant sutartį turi būti suteikta išsami informacija. Tai leidžia pasirinkti naudingiausią pasiūlymą, o tuo pačiu  mokėti mažesnes palūkanas. 

Todėl siūlome:

  • Susidarykite informacijos, kurią norėtumėte gauti iš kredito įstaigos, sąrašą, apklauskite kaip įmanoma daugiau kredito įstaigų. Tai padės Jums išsirinkti naudingiausią pasiūlymą
  • Iš anksto susipažinkite  ir atidžiai perskaitykite sutartį. Jeigu nesuprantate kurios nors vartojimo kredito sutarties sąlygos, geriau sutarties nepasirašykite, o dėl neaiškių punktų pasikonsultuokite su specialistais.
  • Nagrinėdami sutartį atkreipkite dėmesį  kokiomis sąlygomis galėsite grąžinti vartojimo kreditą anksčiau laiko. Teisės aktai numato, kad vartotojas turi teisę grąžinti vartojimo kreditą anksčiau sutartyje nustatyto termino: tokiu atveju palūkanas turėsite mokėti tik iki tos dienos, kol grąžinsite kreditą. Kredito įstaiga neturi teisės reikalauti kompensacijos už tai, kad kreditas yra grąžinamas anksčiau numatyto termino.

1 komentaras

  1. Lina

    Sveiki, noreciau pakomentuoti vartojimo kreditus su draudimu. Susiduriau su gana keblia ir neaiskia situacija, kurioje manau, jog yra pazeistos vartotojo teises. Imant didesne suma, vartojimo kredito, nei 20.000 Lt. bankas iskart sudaro vartojimo kredito sutarti su draudimu. Taciau jei kreditas yra grazinamas anksciau termino, t.y. po 3 men. draudikai su draudimo imokos grazinimu labai nuskausmina vartotoja, nors sudarant sutarti buvo pasakyta, kad draudimo imoka bus grazinta, negrazinta tik dalis, kuri priklauso tiems 3 men. kredito naudojimosi terminui. Pvz. Paimtas kreditas 35.000 Lt. Draudimo imoka 1300 Lt. Kreditas grazinamas po 3 men. Draudimo imoka grizta tik 450 Lt. Sutartyje nera nurodoma skaiciuokle pagal kuria yra nuskaiciuojama draudimo imokos suma. Kaip buvo pasakyta draudimo kompanijos konsultanto, tai yra banko ir draudiko sudaryta konfidenciali sutartis ir informacija. Banke, pries pasirasant vartojimo kredito sutarti buvo pasakyta, kad draudimo imoka grazins, tik uz 3 men. kredito naudojimosi laikotarpiu nuskaitys labai nedaug. Tas nedaug gavosi 850 Lt. Manau, kaip uz tris menesius tai yra daug. Kas svarbiausia, jog draudimo sutartyje yra parasyta kad imoka yra grazinama. Bet nei skaiciavimo motodo, nei kitos informacijos nera. Bankas taip pat stebisi del tokios nuskaiciuotos draudimo imokos sumos ir atsiprasineja. Todel manau, kad sioje vietoje vartotojui reiktu labiau pasigilinti i pasirasomas sutartis. O draudikai turi tiksliau apibrezti isipareigojimus bei informacija vartotojui. Suprantu, kad yra uz viska mokoma, bet ir viskas turi buti parasyta juodai ant balto…

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *