Reklaminiai teiginiai gali suklaidinti!

aut. OneEighteenPavyzdžiui, langų reklama: „Rinkis nekenksmingus langus. Plastikiniai langų profiliai neturi Jūsų sveikatai ir aplinkai kenksmingų švino ir kadmio.“

LR Konkurencijos Taryba nustatė, jog  ši reklama yra klaidinanti, kadangi pagal jos pateikimo būdą vartotojai galėjo suvokti pateiktus reklaminius teiginius taip, jog visi plastikiniai langai, kurių profilių sudėtyje yra švino ir/ar kadmio, kenkia žmonių sveikatai ir aplinkai. Bet juk plastikinių langų profiliuose esantys nurodyti cheminiai elementai nekenkia žmonių sveikatai ir aplinkai, kai jų emisijos kiekiai atitinka Europos Sąjungos ir Lietuvos teisės aktų nustatytus reikalavimus.

LR Konkurencijos Taryba tokias reklamas pripažino klaidinančiomis, o už jas atsakingi reklamos davėjai (gamintojas, tarpininkas, skleidėjas) buvo nubausti.

7 komentarai

 1. alma

  Manyčiau, kad turėtų būti nustatytos didesnės baudos, dabar gi kartais apsimoka sukelti šurmulį apie reklamą, ir taip dar labiau sudominti vartotojus.

  Atsakyti
 2. deividas

  Jūs iškėlėte labai svarbią problemą. Manau, kad vartotojai neturėtų būti apgaudinėjami, todėl reikėtų sustiprinti teisės aktų įgyvendinimą. Valstybės institucijos, kontroliuojančios reklamą, turėtų labiau rūpintis vartotojų teisėmis.

  Atsakyti
 3. one

  Pirkėjai ne naivuoliai. Daznai tokia reklama jau nebeveikia vartotoju.
  Norėjau atkreipti dėmesį, kad savireguliavimas šioje srityje yra labai menkas. Pastebėtina, kad kitose ES šalyse jis vaidina kur kas didesnį vaidmenį. Turėtume skatinti savireguliavimą tarp reklamą kuriančių ir ją užsakančių įmonių.

  Atsakyti
 4. urte

  Reikia bausti griežčiau. Reklamuoja, o faktiškai to nėra reklamoje. Tokia reklama ypatingai skaudi seniems žmonėms bei vaikams, t.y. taip vadinamoms atskirties grupėms.

  Atsakyti
 5. asta

  Realias nuolaidas sutikau tik uzsienyje. Reikia grieztesnes kontrolės Lietuvoje, esu girdėjusi, kad yra priimtas Nesažiningos veiklos įstatymas, bet neesu girdėjusi, kad kas nors būtų nubaustas ar bent jau įspėtas.

  Atsakyti
 6. almantas

  Dažnai prekės apibūdinamos jas pagrąžinant, taip viliojami pirkėjai. Visdėlto vartotojai neturi pakankamai žinių kur kreiptis, ką daryti, jeigu esi apgautas ir nepatenkintas. Manau, kad turėtų būti sustiprintas švietimas, kad vartotojai galėtų tinkamai apginti savo teises. Vartotojų švietimas šiuo klausimu yra dar kūdikystės stadijoje. Reklama – tai ta sritis, apie kurią yra bijoma kalbėti, nes daugelis masinių informavimo priemonių gyvena būtent iš jos.

  Atsakyti
 7. ditė

  Savireguliavimas šioje srityje yra labai menkas. Pastebėtina, kad kitose ES šalyse jis vaidina kur kas didesnį vaidmenį. Turėtume skatinti savireguliavimą tarp reklamą kuriančių ir ją užsakančių įmonių.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *