Nesąžininga komercinė veikla: ar tikrai vartotojai skriaudžiami?

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (www.vartotojoteises.lt) pranešė, kad išnagrinėjusi vieną iš pirmųjų bylų dėl nesąžiningos komercinės veiklos, priėmė sprendimą, jog  UAB „Interneto vartai“  pažeidė Lietuvos Respublikos nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymą. Bendrovė vartotojai  nesuteikė svarbios informacijos, jog persėdimo tarpiniame oro uoste metu reikės atlikti bagažo registracijos procedūrą iš naujo. Atrodo, paprastas atvejis, kokių šimtai. Įdomu, kodėl tiek mažai bylų?

7 komentarai

 1. daina

  Vis delto reiketu, kad zmonems butu daugiau aiskinama apie tai, kas yra ta nesazininga veikla, kokie jos pozymiai, tuomet ir bylu bus nagrinejama daugiau. O kai nagrinejama daugiau bylu, tuomet ir saziningesnis verslas.

  Atsakyti
 2. adolfas

  Man atrodo, kad mes per mažai žinome. Ar yra kokių nors institucijų, kurios užsiimtų vartotojų švietimu. Man atrodo, kad ne.

  Atsakyti
 3. urte

  Taip, pritariu, kad yra būtinas vartotojų švietimas. Mes tiek daug nežinome. Kodėl nėra vieno portalo, kuriame būtų galima surasti viską. Dabar kad ir yra informacija, ji visa išbarstyta.

  Atsakyti
 4. onute

  Susipazinau su Nesaziningos komercines veiklos darudimo istatymu. Kas ji gali suprasti, juk jis parasytas tik specialistams, bet ne mums, paprastiems zmonems. Iki siol neteko skaityti ar girdeti, kad issamiai butu paaiskinta, kaip ji reiketu suprasti. Dar suprantame kaip reikia grazinti prekes, taciau, ka reiskia siuose istatymuose (nesaziningos komercines veiklos) atskiros nuostatos, tai tikrai neaisku.

  Atsakyti
 5. levas

  Esu teisininkas studentas. Rašiau darbą klaidinančios reklamos tema. Manyčiau, kad Lietuvoje nėra aiškios takoskyros tarp nesąžiningos komercinės veiklos ir klaidinančios reklamos reglamentavimo, kadangi tas pats vartotojo skundas gali būti nagrinėjamas pagal Reklamos įstatymą ir Nesąžiningos komercinės veiklos draudimo įstatymą.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *