Ledai vaikams?

Kaip žinia, ledus mėgsta vaikai. Tačiau paanalizavus ledų sudėtį tenka nusivilti: juose daug maisto priedų, pieno miltelių ir pan.

Štai viena iš ledų rūšių. Perskaitykime Sluoksniuotų  Apelsinų ledų Fiji sudėtį: vanduo, nugriebtas pienas, cukrus, trinti apelsinai 12,5%, augaliniai riebalai, išrūgų milteliai, gliukozės sirupas, emulsikliai*, tirštikliai**, rūgštingumą reguliuojanti medžiaga citrinų rūgštis, nugriebto pieno milteliai, kvapiosios medžiagos, valgomoji druska, dažiklis beta karotenas.


Gali pasirodyti, kad maisto priedai, tai žvaigždutėmis pažymėti emulsikliai ir tirštikliai, kurių konkrečius pavadinimus vartotojas gali labai sunkiai surasti, t.y. jie nurodyti tokioje vietoje, kad praktiškai neatplėšus pakuotės – nepamatysi. Taigi, šiuose leduose yra emulsikliai*E471,  tirštikliai **E412, E466, E407, E401. Taip pat šiuose leduose yra ir kitų maisto priedų –  rūgštingumą reguliuojanti medžiaga citrinų rūgštis, dažiklis beta karotenas ir pan. Pastarųjų gamintojas nežymi E raide, tai leidžia teisės aktai. Taigi, dar ir savotiškai “gudraujama”, toje pačioje etiketėje naudojant du maisto priedų žymėjimo būdus. Kyla klausimas, kam to reikia?

2 komentarai

 1. alge

  Reikia vieną kartą baigti su tais maisto priedais. Kiek dar galima kalbeti ir rasyti apie tai. Tiesiog nepirkime tokių produktų.

  Atsakyti
 2. Marius

  tada faktiškai prekybcentriuose gali nebesilankyt.
  pamastymui:
  ūkininkai(kaimiečiai) gyvulius, tarkim kiaules, šeria kuom? Ekologiškai švariais pašarais be jokių mutančių žolių ar pratreštų bulvių ar kombikormų? tai kaip ten su mėsa?
  karvės ėda žolę.. ar tikrai vien tik žolę? jei taip tada pienas geras, o jei ne vien žole šeriamos, o dar ir primaitinamos? tai kaip su jų pienu ar mėsa?

  faktiškai, jei nori Uber sveikai maitintis.. perki žemę ir ūkininkauji, tada jau tikrai žinosi, ką valgai.. nebent rūgštus lietutis palis ar kas į vandenėlį papils atliekų gamybinių…. oi, ir vėl nesveikai gaunasi 🙂

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *