Kredito davėjo atsakomybė, kai pasirašoma kredito sutartis dėl daiktų (paslaugų) pirkimo

Ši atsakomybė dar kitaip vadinama “susijusia kredito davėjo atsakomybe” (angl. connected lender liability) ir apima atvejus, kai kredito gavėjas su kredito davėju pasirašo sutartį dėl daiktų ar paslaugų pirkimo finansavimo , o tarp kredito davėjo ir pardavėjo (paslaugų teikėjo) yra sutartis dėl šių daiktų pardavimo ar paslaugų teikimo finansavimo. Jeigu pardavėjas (paslaugos teikėjas) nevykdo ar netinkamai vykdo savo įsipareigojimus (pvz., prekė ar paslauga yra netinkamos kokybės), kredito gavėjas turi teisę sustabdyti savo prievolės kredito davėjui pagal sutartį vykdymą (pvz., nemokėti mėnesio įmokų), taip pat reikalauti, kad kredito davėjas grąžintų jau sumokėtas įmokas.

Vartotojas, kaip kredito gavėjas, gali pasinaudoti šiomis teisėmis tik tuo atveju, jeigu jis kreipėsi į pardavėją (paslaugos teikėją), kad šis įvykdytų sutartį, tačiau to jis nepadarė.

2 komentarai

 1. lukas

  Sveiki, tai cia suprantu eina kalba apie tokius atvejus, kai perkama issimoketinai. Juk daznai buna, kad prekybos centre perkant preke issimoketinai, pasiulomas bankas, kuriame neva turi pasirasyti vartojimo kredito sutarti.

  Atsakyti
 2. Marius

  Pirkau kompiuterį, lizingu, viena komponentė sustreikavo. Garantinis keitė, gavom veikiančia taip pat (su defektu) plius, totaliai sunaudota fiziškai. Nutarėm spjauti ir suktis be jos. Pardavėjo paprašėm grąžinti pinigus. Anas gi pasakė sieksis su lizingu.. tipo sumažins lizingo sumą.. grynais neduos.. Laukiam jau antra savaitė… žinių nulis. 🙂 nei verkt nei juoktis.. iki savaitės galo palauksiu ir pas vartotojų teises teirausiuosi.

  p.s.
  kaip suprantu turėtų keistis visa sutartis su visais skaičiukais, nes procentai ir mokesčiai nebeatitiks situacijos.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *