Kaip galima sutaupyti skaitant maisto produktų etiketes ?

Šiandien pristatėme tyrimą, kaip skaitant maisto produktų etiketes, galima sutaupyti. Taigi, pirkome pieniškas aukščiausios rūšies dešreles, kurių sudėtyje yra kiaulienos ir jautienos. Brangiausiai 1 kg a.r. pieniškų dešrelių kainavo 21,90 Lt, pigiausiai – 14,83 Lt. Sutaupėme 7,07 cnt. ( 37 proc.)

Jogurtas su braškėmis, 2,5 proc. riebumo. Didžiausia 1 ltr. jogurto su braškėmis kaina – 2,59 Lt, mažiausia – 2,49 Lt. Sutaupėme 0,10 cnt. (4 proc.).

Juoda to paties pavadinimo ir panašios sudėties duona. Didžiausia 1 kg. kaina – 5,73 Lt, mažiausia – 4,85. Sutaupėme 0, 88 cnt. (18 proc.).

Pasterizuotas 2,5 proc. riebumo pienas. Didžiausia 1 ltr. kaina – 2,21 Lt, mažiausia – 1,89 Lt.

Pirkinių krepšelis, kurį sudarė pieniškos dešrelės, jogurtas su braškėmis, pienas ir duona, skaitant maisto produktų etiketes, mums kainavo 20 proc. pigiau.

Atliktas tyrimas buvo vartotojų informavimo kampanijos „Žinok savo teises ir laimėk“, inicijuotos Europos Sąjungos, dalis.  Plačiau apie savo teises, perkant maisto produktus, galima pasiskaitytičia.

2 komentarai

  1. adele

    Reikėtų daugiau tokių tyrimų. Tai mausto dabar žmones ir tiek. Manau, kad sis Jusu tyrimas buvo labai netiketas tiek vartotojams, tiek gamintojams.

    Atsakyti
  2. edvinas

    Apskritai reiketu atlikti tyrima kaip atitinka skirtingomis kalbomis parasytos maisto produktu etiketes. Tikrai idomiu dalyku surastumete

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *