Kai nėra pateikiama išsami informacija…

aut. suguLR konkurencijos taryba prieš daugiau nei metus nagrinėjo bylą dėl klaidinančios reklamos. Joje buvo teigiama: „Pirkdami DVD gausite kvietimą į filmą bei įgysite galimybę laimėti plakatą su aktorių parašais“. Reklamuojant DVD bei siūlant papildomas dovanas, reklamoje buvo praleista dalis informacijos, kuri reikalinga tam, kad būtų išvengta vartotojų suklaidinimo. Prieš nuspręsdami įsigyti šį DVD ir pasinaudoti galimybe gauti siūlomas dovanas, vartotojai negaudavo išsamios informacijos apie tai, kada ir kuriame kino teatre jie galės pasižiūrėti reklamoje nurodytą kino filmą, bei apie tai, jog kvietimu į kino filmą galės pasinaudoti tik nusipirkę dar vieną bilietą į kino seansą. Jeigu vartotojai būtų iš anksto žinoję apie visas sąlygas, tikėtina, kad tai būtų turėję įtakos priimant sprendimą dėl prekės įsigijimo.

5 komentarai

 1. laima

  Vartotojams tai yra didelė problema, kadangi nuolatinis viliojimas įvairiomis akcijomis yra tinkamai neprižiūrimas. Man atrodytų, kad reikėtų aktyvesnės kontroliuojančių institucijų priežiūros.

  Atsakyti
 2. dainius

  Mano nuomone čia viskas kalbama iš vartotojo varpinės. Tačiau pamąstykime, vartotojas taip pat turi būti budrus ir logiškai mąstyti, nepasiduoti visokioms vilionėms. Reikia daugiau švietimo, štai ką reikėtų stiprinti ir skirti daugiau dėmesio.

  Atsakyti
 3. irmina

  Man atrodo, turėtų būti paprastesnė ginčų nagrinėjimo tvarka. Dabar gi tai ilgai trunka, sunku įrodyti, kad buvo taip, o ne kitaip. Kaskeisčiausia, reikia pačiam turėti fotografijas, pvz., apie kokias nors akcijas. Jeigu jos jau pasibaigusios, o tu nikentėjai ir neturi įrodymų, tai tikrai nieko nepeši.

  Atsakyti
 4. dalia

  Vartotojai yra labai priekabūs, ir dažnai net neesant pažeidimų piktnaudžiauja. Tai pastebėjau jau ne vieną kartą, kadangi dirbu marketingo srityje. Tačiau aišku viena, kad teisės aktai yra labai abstraktūs, ir kartais įmanomos įvairios interpretacijos.

  Atsakyti
 5. aleksandras

  Man atrodo reikėtų imtis griežtesnio reglamentavimo. Baudos per mažos, įrodymas sunkus. Tai daug pažeidimų ir yra. Nusibodo jau.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *