Juodasis nesąžiningų veiklų sąrašas: reklama jaukas

aut. lamazoneNesąžiningos komercinės veiklos draudimo įstatymas numato nesąžiningų veiklų sąrašą. Viena iš veiklų, priskiriamų nesąžiningų veiklų sąrašui –  reklama jaukas.  Europos Komisija net sukūrė specialų tinklalapį informacijai apie nesąžiningą komercinę veiklą teikti, kuriame pateikia informaciją kaip reikėtų suprasti reklamą jauką.

Keliaukite į Barseloną tik už 1 eurą!

Fly-by-Night“ oro linijos visiems savo vykdomiems skrydžiams į Barseloną pateikė specialų pasiūlymą.

Toks specialusis pasiūlymas maždaug mėnesį buvo reklamuojamas žurnaluose ir internete, tačiau realiai buvo galima rezervuoti tik keletą skrydžio vietų sumažinta kaina. Dauguma klientų, bandžiusių pasinaudoti tokia galimybe, negalėjo rezervuoti vietų. Naudodama reklamą, oro linijų bendrovė turėtų siūlyti pagrįstą kiekį vietų sumažinta kaina ir/ar (bent jau) nurodyti vietų skaičių, kurias galima rezervuoti akcijos kaina.

6 komentarai

 1. vale

  Kiek daug tokiu atveju yra, tik mes esame taip neapsisviete. Juk reikia vertejo, kad sudetingus tekstus isverstu i zmoniu kalba. Manau, kad perdaug sudetinga ginti savo teises, nes reikia labai daug ir giliai zinoti.

  Atsakyti
 2. arunas

  Manau, kad reikėtų labiau viešinti bet kokius pažeidimus, tuomet bus nauda ir vartotojams, ir verslininkams, kadangi jie tures pasitempti. Dabar paskelbiame savo tinklalapyje, ir tuo viskas pasibaigia. Kai kas su-ino, o kai kas – ne.

  Atsakyti
 3. guga

  Narsiau po Europos Komisjos tinklapi siandien, pastebejau, kad Vartotoju Komisare Meglena kuneva siandien bendravo tiesiogiai su vartotojais. daug vartotoju klausimu buvo susije butent su nesazininga komercine veikla. Tokiu pokalbiu turetu buti daugiau, tai galimybe tiesiogai pabendrauti su vartotojais, suzinoti ju problemas. Matyt, sis bendravimas vyko kovo 15 – Vartotoju dienos proga.

  Atsakyti
 4. angele

  Labai iškalbingas šis straipsnelis. Juk tokių atvejų tiek daug. Būtina aiškinti žmonėms, kas yra ta nesąžininga veikla. Juk teisės aktas yra naujas, todėl jo įgyvendinimą reikėtų pradėti būtent nuo švietimo.

  Atsakyti
 5. Jevi Krus

  Pastebejus tokius reklaminius triukus turetu reaguoti ir nedelsiant vartotoju teisiu apsaugos tarnybos,laukiancios kol jas kas isjuduns.Matomai tai del uztektinio siu imoniu finansavimo,dirba ar ne-pinigu gaus.

  Atsakyti
 6. eduardas

  Nesąžiningos komercinės veiklos įstatymas įsigaliojo tik praeitais metais. Visuomenei nėra aišku, kokie yra nesąžiningos komercinės veiklos požymiai, kokia institucija atsako už problemų sprendimą. Mano nuomone, priėmus tokį savrbų įstatymą, yra labai svarbu užtikrinti, kad vartotojai žinotų apie jį.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *