Dėl vartotojų „piktnaudžiavimo“ grąžinant prekes

Šiandien gavome Teisingumo ministro pasirašytą raštą, kad prekybininkai buvo kreipęsi į ministeriją dėl vartotojų piktnaudžiavimo grąžinant prekes. Jie prašė, kad pakeisti teisės aktus, reglamentuojančius prekių grąžinimą, nustatant, kad pirkėjas turi teisę atsisakyti sutarties ir reikalauti grąžinti sumokėtą kainą tik tuo atveju, kai neįmanoma pašalinti nusipirkto nekokybiško daikto trūkumų, pakeisti daiktą tinkamos kokybės arba sumažinti jo kainą. Ši problema buvo nagrinėjama Teisingumo ministro sudarytame Civilinio kodekso priežiūros komitete. Prekybininkų siūlymui nebuvo pritarta.

6 komentarai

 1. dobilas

  Tegu nusiramina prekybininkai. Jeigu vartotojas nusiperka nekokybišką prekę, jis gaišta laiką tą prekę bandydamas pakeisti ar grąžinti. Reikia ne tik laiko, bet ir nervų. Ar vartotojams už tai apmokama? Štai klausimas

  Atsakyti
 2. Remigijus Gineitis

  Prieštaringas įstatymas. Neteisūs vartotojai reikalaudami iš prekybininkų prekiauti kokybiškomis prekėmis. Čia – gamintojo, o ne prekybininko prerogatyva. Prekybininkas turi kokybiškai prekiauti (aptarnauti), o ne gaminti. Dar daugiau, su šiuolaikiniais ekonomikos tempais, gamintojai teoriškai nebegali garantuoti kokybės. Prisiminkime, kad net Mercedes-Benz turėjo atšaukti iš rinkos savo automobilius dėl kokybės problemų.
  Sutinku su Dobilu, kad vartotojas patiria nuostolių gaišdamas su nekokybiška preke. Pasitaiko, kad prekybininkai vilkina grąžinimą. Kita vertus pasitaiko šiuo įstatymu piktnaudžiaujančių vartotojų. Kažkodėl įstatymas užkrauna atsakomybę prekybininkams nuostolius už piktnaudžiavimą paskirstyti sąžiningiems pirkėjams. Ar tai – teisinga?

  Atsakyti
 3. to Remigijus Gineitis

  Susidaro įspūdis, kad prekybininkai nesiekia pelno, o tik aptarnauja vartotojus, todėl gali prekiauti nekokybiškais gaminiais, o vartotojai gaišti laiką (kuris beje brangiai kainuoja) siekdami pakeisti ar grąžinti prekę.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *