Asmens duomenys: tvarkymo teisėtumas

Tikriausiai ne vienas randame komercinius pasiūlymus savo pašto dėžutėse su prierašu, kad duomenys yra paimti iš viešų šaltinių, pavyzdžiui iš telefonų abonentų knygų. Jau ne kartą rašyta ir kalbėta per masines informavimo priemones, kad toks asmens duomenų naudojimas yra neteisėtas. Kodėl? O gi todėl, kad prieš siunčiant bet kokį komercinį pasiūlymą yra būtina gauti asmens sutikimą. Telefonų abonentų knygos yra tam, kad būtų naudojamasi informacija apie asmenų telefonų numerius. Ir tik tokiu  tikslu  asmens duomenys gali būti naudojami. Kitiems tikslams tuos duomenis naudoti yra neteisėta.

2 komentarai

  1. alfonsas

    Zinoma, kad problema. Dabar, kai priims Vartojimo kredito istatyma, kai bus tikrinami atidziau gaunantys vartojimo kreditus, visokiu duomenu baziu vaidmuo dar tik dides. Creditinfo kiek kaupia duomenu, praktiskai apie viska ir visus. Taip pat ir kitos bendroves, uzsiimancios asmens duomenu tvarkymu.

    Atsakyti
  2. susiduriau

    Susiduriau su labai nemalonia situacija, kai buvo pavogti asmens duomenys. Kodel niekas apie tai nekalba? Bent jau ka nors parasytumete.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *