Apie

Zita Čeponytė, Europos Parlamento Vidaus rinkos ir vartotojų apsaugos komiteto ekspertė

Zita Čeponytė, Lietuvos vartotojų instituto prezidentė

Šio blogo tikslas – padiskutuoti su vartotojais labai aktualiomis temomis tiek nacionaliniu, tiek Europiniu lygiu: apie nesąžiningą komercinę veiklą, prekių keitimą ir grąžinimą, klaidinančią reklamą, oro keleivių teises, turizmo paslaugas, vartojimo kreditą ir pan.

Didesnė dalis su vartotojų apsauga susijusių teisės aktų yra priimama ES institucijose. Tik vėliau jie perkeliami į nacionalinę teisę. Todėl yra labai svarbu žinoti vartotojų nuomonę, kokie yra teisės aktų įgyvendinimo trūkumai ir privalumai, taip pat suteikti žmonėms galimybę pateikti pasiūlymus, kai tie teisės aktai dar yra svarstomi. Be to, problemų ir privalumų įvardinimas bendraujant tiesiogiai su vartotojais padeda atliepti realias bėdas.

 

Galiausiai šiuo blog‘u siekiama skatinti demokratinius procesus: suteikti piliečiams daugiau galimybių suformuluoti ir tiesiogiai pareikšti savo lūkesčius, pageidavimus, patirtis, susijusias su vartotojų teisėmis.

1 komentaras

  1. Virginijus

    Nebus per daug dar vieno gero „blogo“ vartotojų teisėms ginti. Todėl sveikinu jo sumanytojus ir iš kart turiu prašymą: skirti dėmesio monopolijų teikiamoms paslaugoms – vandentiekio, dujų, elektros, ryšių, viešojo transporto ir t.t. srityse. Sunkmečiu mums reikia taupyti kiekvieną litą ir žinoti savo teises reikalaujant iš paslaugų teikėjų ne tik teisingų kainų, bet ir kokybiško aptarnavimo. Valdžia turėtų nustatyti monopolistams piliečių aptarnavimo standartus ir reikalauti maksimalaus veiklos efektyvumo. Pavyzdį reiktų imti iš skandinavų patirties – tiek „Statoil“, tiek „Telia“ yra didesne dalimi valdomos valstybių ir sugeba ne tik išgyventi, bet ir dirbti pelningai, tuo pačiu prisidedant prie visuotinės gerovės. Tad kviečiu aktyvius tautiečius siūlyti idėjas, dalintis patirtimi ir vieningai kovoti už savo interesus. Už mus pačius to nieks nepadarys.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *